Процедура оприлюднення річного плану в системі Прозорро

Всі державні та комунальні установи мають оприлюднювати річний план закупівель. Така вимога з’явилась після запуску процедури проведення електронних торгів через систему Прозорро.Продажі.

Відповідно до правил, звіт публікується наприкінці минулого року, тобто напередодні нового року. За 2021 рік підприємства мали опублікувати свій план річних закупівель на Прозорро ще в грудні 2020 року. Така процедура допомагає не лише підтримувати прозорість процедури закупівель, а й ретельніше відноситись до бюджету підприємства.

Як оприлюднюється план

Перед тим, як ставити собі запитання про внесення та оприлюднення інформації, ми радимо розподілити графік закупівель. Цей процес дуже важливий. Його варто розпочинати із визначення потенційних потреб вашої установи. Під час складання плану на майбутній рік, ми радимо звертати увагу на:

  • Всі поточні витрати підприємства (оплата комунальних платежів, закупівля канцелярії та обслуговування техніки);
  • Витрати минулого року (всі витрати, котрі ви були змушені оплатити в минулому році);
  • Витрати, котрі було витрачено на ведення господарської діяльності вашого підприємства;

Після того, як ви визначите суму, котрої вистачить для прибання потрібної продукції чи послуг, слід визначити процедуру оприлюднення. Оприлюдненням займатиметься спеціальний тендерний комітет. Більш детально про це варто дізнатись на інформативному порталі Megasale.

Після виконання описаних дій, вам необхідно стати зареєстрованим учасником будь-якого акредитованого електронного майданчика системи Прозорро. Він має бути обов’язково підключеним до центральної системи закупівель. Створення відбувається в особистому кабінеті клієнта. Зазвичай це кнопка «Створити план»

Окрім внесення нового плану ви маєте можливість вносити в нього зміни. Про це краже прочитати інформацію на сайті megasale.com.ua, спеціалісти кого потурбувались про оприлюднення надійної інструкції. Окрім того, сучасні майданчики пропонують безкоштовні консультації з приводу роботи свого сервісу, отож не варто нехтувати такою пропозицію.