Купівля-продаж техсировини м’яко листяних порід на ProZorro

Купити чи продати техсировину МЛ за ринковою ціною можна на веб-платформі державних закупівель Прозорро. З 2016 року було запущено онлайн сервіс публічних державних закупок ProZorro, на якому державні та комунальні підприємства зобов’язані продавати свою продукцію, а також купувати необхідні товари, сировину, замовляти послуги та роботи. Це вимоги законодавства, які допомагають нівелювати корупційний фактор, який раніше процвітав у продажу лісу. Пройти реєстрацію для отримання інформації про тендери та прийняття в них участі можна за посиланням sale.uub.com.ua. Це Українська Універсальна Біржа (УББ), яка є інформаційним партнером Прозорро.

Призначення техсировини МЛ

При заготівлі лісу господарства отримують деревину різного сорту. Це залежить від стану самих дерев, тому що відбраковування відбувається саме через природні дефекти (викривлення, багато мілких гілок та сучків) та механічних пошкоджень та уражень деревини (обвуглення, гниття, ураження грибками тощо). Після сортування деревину найнижчої якості реалізують, як технологічну дров’яну та використовують, як промислове чи непромислове паливо. В цій категорії деревина підрозділяється на сировину м’яколистяних та твердолистяних порід. МЛ лісосировина використовується в якості дров чи виготовлення дерево-вугільних брикетів. Таке тверде паливо можна отримати шляхом піролізу у спеціальних апаратах, куди не поступає повітря. Для виготовлення вугілля підходять всі відходи, які утворюються під час рубки та розпилювання стовбурів дерев.

Техсировина різних м’яколистяних порід використовується у промисловості, енергозабезпеченні, у побуті (для опалення житлових та нежитлових приміщень в камінах та жаровнях). Сировина підготовлюється відповідно до призначення лісозаготівельні господарства.

Відкриті аукціони з продажу МЛ техсировини на Прозорро

Для продажу лісосировини підприємство зареєструється на Українській Універсальній Біржі за посиланням https://sale.uub.com.ua/news/prodazh-tehsyrovyny-myakolystyanoqi-na-majdanchyku-uub чи на Прозорро. Потім потрібно підготувати опис лоту, вартість (сума від 200 000 гривень) та технічні характеристики деревини. Також потрібно вказати код по класифікатору ДК 021:2015 (Єдиному закупівельному словнику (ЄЗС). Класифікатор необхідний для того, щоб без помилок ідентифікувати лот максимально точно. Якщо вказати лот неправильно чи допустити помилку в описі, то потенційні покупці чи підрядники можуть просто не зайти оголошений аукціон на ProZorro.Sale.

Публічний аукціон на Прозорро.Продажі проходить у електронній системі в призначений час (це робочий день та робочий час). Учасники приєднуються до електронних торгів за допомогою засобів зв’язку та активно торгуються (зменшують чи збільшують цінову пропозицію з урахуванням активності інших учасників). Після проходження трьох раундів оголошується переможець, з яким ініціатор аукціону укладає догорів протягом 10 днів чи в інший за плановий строк.