Аукціони з продажу необробленої деревини в Україні

Кабінет Міністрів України поставив, що необроблена деревина з грудня 2019 року має продаватися через електронну систему Прозорро.Продажі. Електронний аукціон є перспективним напрямком, який потребує розвитку. Кожен сезон на акредитованих майданчиках виставляється продукція вітчизняних лісгоспів. Відкриті аукціони дозволяють збільшити кількість учасників та продати товар за ринковою вартістю.

Чесний продаж лісу

Спочатку свого існування електронна система продажів Прозорро.Продажі показала хороші результати. Лісовим господарствам вдалося заробити на продажу десятки мільйонів гривень. Приєднатися до аукціону можна, пройшовши реєстрацію на одному з акредитованих майданчиків Prozorro.Sale.

Фахівці Європейської Бізнес Асоціації стверджують, що такий спосіб продажу лісу найбільш оптимальний, так як весь процес знаходиться під контролем, вести облік великої кількості проданої сировини простіше. 

Завдяки аукціону Прозорро.Продажі, українські деревообробні компанії отримують достатньо сировини та можуть конкурувати з іноземними користувачами даного ресурсу. 

Як продати вигідно ліс

Участь в торгах лісу на платформі Прозорро забезпечить повну відкритість кожного аукціону лісу. Процедура продажу буде конкурентною, а дані про результати й переможців торгів можна побачити у вільному доступі. 

Для продажу необробленої деревини на аукціоні, необхідно виконати наступні дії:

  • зареєструватися на майданчику;
  • вказати реквізити своєї компанії;
  • надати відомості про обсяги виручки за рік.

Якщо сума доходу становить 10 млн. грн. в рік, то постачальник лісу може розмістити лот з мінімальним об’ємом 150 куб. м зі стартовою ціною не менше 200 тис. грн. Торгівля через майданчик Прозорро. Продажі надає гарантії для обох сторін, тому що всі угоди максимально відкриті та легко простежуються.

Більше інформації про те, як купувати та продавати лісові ресурси на акредитованих майданчиках Прозорро.Продажі за посиланням: https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/kuplyu-plovnk-duba-cherez-prozorrosale.