Як придбати технологічні дрова на ресурсі Прозорро

Онлайн платформа ProZorro – це універсальна система електронних торгів, яка була утворена для прозорості та відкритості торгових операцій в державних закупівлях. Через зобов’язання реалізувати продукцію та сировину шляхом відкритих електронних аукціонів держава успішно бореться з корупцією та тіньовими схемами в найбільш прибуткових галузях. На електронних торгах можуть приймати участь державні та комунальні підприємства, комерційні установи, підприємці з різних регіонів України.

Для залучення нових учасників та збільшення кількості прозорих торгових операцій, ресурс Прозорро.Продажі співпрацює з акредитованими електронними біржами. Одним з партнерів є Товарна біржа «Українська Енергетична Біржа».

Призначення та використання технологічної дров’яної деревини

Технологічна деревина – це відходи та некондиційна продукція, яка утворюється при заготівлі чи переробці лісосировини. При рубці, розпилюванні та іншій обробці завжди частина сировини йде у відходи. Некондиційна продукція та тріска йде на дрова, сировини для виготовлення деревних плит ДСП, ДВП та ін.

Технічні характеристики технологічної деревини, яку можна реалізувати на відкритих біржових торгах:

  • Дерева хвойних порід. Довжина 1-2 м, діаметр – 40-400 мм.
  • Дерева листяних порід. Довжина 3-6 м, діаметр – 40-700 мм.

Стандарти допускають наявність дупел, загниваючих ділянок всередині стовбуру (площею не більше 50% від ширини торця). Не допускається до продажу обгоріла, гнила ззовні чи вкрита великими сучками деревина.

До старту роботи системи Прозорро деревооброблювальні комбінати закуповували лісосировину різного призначення напряму у лісгоспах. Але у сфері продажу лісу раніше було багато  проблемних питань. Ліс продавався за заниженими цінами, були виявлені випадки хабарництва, грубі порушення при виконання умов контракту та ін. А з початку 2020 року держава зобов’язала вітчизняні лісогосподарства продавати не менше 25% своєї продукції через систему державних закупівель ProZorro.Sale. Відкриті торги дали доступ на аукціони всі бажаючим, які можуть купувати деревину за ринковими цінами. Така прозорість торгових операцій виключає корупційну складову і приносить державі прибутки у вигляді податків та зборів.

Як купувати дрова на ТБ УЕБ

Щоб стати учасником публічного аукціону та придбати деревину на технологічні потреби за справедливими цінами, читайте про особливості роботи біржі за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/drova-tehnologichni-kupyty-na-elektronnomu-majdanchyku-tb-ueb.

Щоб продати дров’яну лісосировину на відкритих торгах в системі Прозорро, треба зареєструватися на цьому ресурсі. Інформація про нові тендери зразу з’являється на Прозорро та на партнерських онлайн майданчиках. Користувачі Товарної біржі «Українська Енергетична Біржа» можуть подавати заявки на участь у електронних торгах, заявивши свою цінову пропозицію продавцю. При оформленні тендерної документації та формуванні цінових пропозицій у учасників можуть виникати питання. Консультанти ТБ УЕБ допомагають учасникам правильно підготувати необхідні документи, обрати аукціон з урахуванням цілей придбання продукції та підготуватися до виконання умов продавця.

Купувати деревину технологічну через електронні біржі вигідно:

  • Ви отримуєте право купувати напряму продукцію лісозаготівельних компаній за справедливими цінами.
  • Участь у публічних біржових торгах зобов’язує обидві сторони чітко дотримуватися обумовлених зобов’язань, прописаних у контракті. Це гарантує відповідність якості та сортності, виконання строків поставки та інших важливих умов договору.