Що потрібно знати про укладання угоди в конкурсних торгах

Конкурсна процедура в системі ПроЗорро – це один з доступних варіантів, на основі якого може проводитися визначення переможця на постачання товарів або ж виконання певних робіт. Говорячи про конкурсну форму, мається на увазі, що переможцем в таких торгах завжди стає той учасник, що зміг запропонувати в ході процедури найбільш вигідні умови. Перш за все, це стосується саме економічної складової.

Щоб отримати той лот, в якому зацікавлений учасник, йому потрібно вчасно взяти участь в самих торгах і надати цінову пропозицію з найбільш вигідною для замовника ціною. 

Що стосується проведення конкурсних процедур, то в законі прописано декілька основних нормативних актів, що відповідають нормам закону. 

Додатково, по цим моментам бажано проконсультуватися з юристами, які мають серйозний досвід роботи з такими питаннями та можуть надати кваліфіковану консультацію.

Це буде актуально і в тому випадку, якщо вас зацікавили лоти з продажу майна боржників. Цей напрямок в конкурсних торгах має великий попит і кількість учасників, які зацікавлені в тому, щоб отримати такий лот, стрімко зростає.

Вам достатньо перейти за посиланням sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property та за допомогою фільтрів задати основні критерії для пошуку таких оголошень.

Предметом в конкурсі завжди є право на те, щоб укласти домовленість з замовником. Серед всіх учасників, обирається лише один, що зміг надати найбільш цікаву пропозицію для організатора самої процедури.

Якщо говорити про реалізацію певних товарів або ж прав в таких торгах, то мова йде про створення умов реальної конкуренції. Таким чином, вдається досягати зацікавленості серед великої кількості компаній та підприємців, які можуть працювати в різних сферах діяльності. Серед всіх надісланих заявок замовник має змогу обрати одну пропозицію, яку вважатиме для себе найбільш доцільною.

Користувачі, що зареєстровані на електронних майданчиках, отримують сповіщення про проведення конкурсної процедури, що можна вважати певним запрошенням для оферти. Це перший крок, що надалі дає можливість переглядати всі отримані оголошення та обрати серед них найбільш вигідне.

Згідного з протоколом, переможцем в конкурсі завжди є той учасник, що зміг зацікавити організатора своєю ціною. Тому, коли учасник має бажання збільшити свої шанси на перемогу в торгах, йому потрібно робити акцент саме на економічній складовій своєї пропозиції.

Надсилати заявку на участь в конкурсних торгах можна, користуючись будь-яким з акредитованих електронних майданчиків. Енергетична біржа України – це сервіс, який не є виключенням і він також підходить для вирішення подібних завдань.

Чому деревина реалізується в форматі відкритих торгів

Лісна сировина вважається досить важливим ресурсом, але це не відміняє того факту, що вона реалізується в форматі відкритих торгів.

До 2015-го року включно, деревина продавалась лісними господарствами за зачиненими дверима. Такий формат давав можливість обходитися без звітності, що призвело до серйозного зростання рівня корупції в сфері продажу лісу.

Після впровадження системи прозорих закупівель ситуація змінилась і вже декілька років деревина реалізується виключно через електронні майданчики в форматі відкритих торгів. Виключенням можуть стати лише ситуації, коли мова йде про постачання ресурсів в сфери, пов’язані з безпекою країни. В такому випадку, торги можуть бути закритими.

Що стосується інших ситуацій, то реалізація лісу повинна проводитись виключно в конкурентній формі. Це означає, що жоден з учасників не знаходиться в якихось особливих умовах і немає ніяких переваг.

Що стосується результатів таких торгів, то вони також є відкритими і знайти їх можна безпосередньо в системі ПроЗорро. Для ознайомлення з такими відомостями навіть не обов’язково реєструватися і проходити якихось додаткових стадій перевірки.

Типи майна, що продається через систему ПроЗорро

В зв’язку з тим, що електронні торги набирають ще більшої популярності в Україні, кількість лотів на електронних майданчиках дуже стрімко зростає.

Говорячи ж не про конкретні напрямки в торгах, а самі різновиди лотів, то їх можна поділити на декілька основних груп:

  • Державне – це те майно, що раніше активно використовувалось державними установами але з часом було виставлене на продаж в форматі конкурсної процедури;
  • Комунальне – майже нічим не відрізняється від державного майна, але сам процесс реалізації проходить з врахуванням  декількох відмінностей, що роблять процедуру простішою;
  • Приватне – організатори не зобов’язані проводити подібні процедури через систему ПроЗорро, але розуміючи практичність та вигоду від такого методу, за основу часто береться система відкритих аукціонів.

Для більш детального ознайомлення з групами майна, до цього питання потрібно підходити більш серйозно, звертаючи увагу на велику кількість додаткових моментів.