Реалізація земельних ділянок

Державні органи дають повідомлення, що продаж земельних ділянок можлива вже з 2019 року. Цей напрямок про продаж фізичним та юридичним особам землі сільсько-господарського призначення піднімалася протягом 10 років. Влада зараз вирішує питання зі Світовим банком, щоб процедура продажу землі була модернізована. Коли Президент був в 2019 році в Туреччині, він зауважив, що старт земельної реформи буде в тому ж 2019, а в 2020 році в Україні буде зроблений так званий ринок землі хорошої якості. Експертами було підраховано, що під нього буде виділено близько 40 млн. га.

Продаж паїв була неможливою довгий час через те, що чіткого, законодавчо закріпленого алгоритму торгів не було. Так само були прогалини в сфері земельного права, які тягли за собою зловживання в аграрній галузі. Хороша новина в тому, що зробити продаж паїв абсолютно легко, адже в 2016 році була запущена в роботу спеціальна електронна система Прозорро. На сьогодні приймати участь у торгах є можливість на порталі Української універсальної біржі uub.in.ua.

Мета системі продажі землі

Мета даної електронної системи в тому, щоб всі угоди укладалися без величезних витрат часу, а також щоб можна було простежити, як продається не тільки державне майно, а й приватне. Якщо більш детально розглядати систему, то стає зрозуміло, що її учасники мають доступ до активів і ресурсів, які реалізуються через загальнодоступний аукціон. Такий підхід дає можливість зробити так, щоб не було шахраїв і фірм-одноденок, а значить, в майбутньому можна гарантувати захищеність аграрної сфери.

Жителів села звичайно ж дуже турбує така легка процедура реалізації землі. Вони вважають, що це спричинить за собою появу сільськогосподарських монополістів, які диктуватимуть свої умови. У тому випадку, якщо учасник аукціону хоче продати земельну ділянку, або ж купити його за допомогою електронної платформи, то вся інформація по цій угоді буде прозорою не лише для держави, громадського контролю, журналістів, кореспондентів, а й для всіх небайдужих жителів. А для власника паїв продаж їх через торги допоможе отримати більший прибуток, тому що працівники біржі допоможуть і проведуть консультації з будь-яких питань.