Онлайн-аукціони СЕТАМ і ПРОЗОРРО. Чи варто купувати на них майно?

В Україні на даний момент діють такі сервіси по проведенню онлайн-аукціону. Setam і ProZorro.Sale. На них можна купити абсолютно різний товар, який пішов з молотка за різних причин.

ProZorro.Sale. Аукціон почав свою діяльність з 2016 року, ініціатором його запуску стали багато державних установ, включаючи Національний банк, Міністерство економіки та торгівлі. Адміністратором платформи Прозорро. Продажі є державне підприємство. Основною метою роботи цього сервісу є продажу комунального та державного майна, їх оренда. Також виставлені на аукціон активи банків, компаній які знаходяться в стані ліквідації. Головне щоб весь процес проходив максимально ефективно і прозоро.

Setam. У цьому сервісі продають майно, яке було заарештовано. Якщо по фізичній або юридичній особі, яка є боржником, буде відкрито виконавче провадження, то його майно буде примусово виставлено на продаж на платформі аукціонів сетах. Купити можна будь-яке майно, крім того яке визначено 55 статтею ЗУ.

Чим відрізняються аукціони

Ці дві платформи для проведення аукціонів, абсолютно різні. Головна їхня відмінність в тому, що на аукціонах Сетам організовують торги державні або приватні виконавчі органи, які займаються реалізацією майна боржників. А на Прозорро люди, які організовують торги, є власниками майна, яке виставляють на продаж.

Ці аукціони також відрізняються регламентом. У ньому чітко вказано порядок дій:

  • в якому порядку проходить реєстрація;
  • скільки потрібно внести грошей для забезпечувального внеску;
  • протягом якого часу потрібно здійснити оплату;
  • договору купівлі-продажу в який термін, і в якому порядку потрібно підписати або акти про продаж майна, на яке було накладено арешт;
  • На платформі Прозорро з аукціонами все просто і зрозуміло відбувається. На Сетам дуже багато нюансів і питань.

Для того щоб покупці могли з легкістю знайти їх цікавить товар, існує Асоціація «Біржові та електронні майданчики» . Платформа має зрозумілий інтерфейс і пошук, за допомогою, яких знайти потрібну інформацію, не складе труднощів. Вся потрібна інформація про всі платформи електронів торгів зберігається на одному сайті, це дуже зручно при роботі. Приєднатися до Асоціації aeaep.com.ua можна вже сьогодні та користуватися інформацією, котра розміщається на платформі.