Де придбати технічну деревину

Технічна деревина буває промислового та не промислового призначення. По своєму виду вона ділиться на круглу та колоту. Її не можна використовувати для будівництва та виготовлення пиломатеріалів, але вона може бути використана для іншого призначення. Наприклад, з неї можуть виготовляти дрова чи технологічні тріски.

Одне з основних призначень технічної деревини – це виробництво теплової та електричної енергії в якості піролізу чи гідролізу. З неї роблять тріски та стружку. Реалізовується така деревина зазвичай в якості колод, у яких немає сучків, але є кора. В залежності від особливостей використання, продаватися деревина технічного призначення може у вигляді колод, які можуть бути колоті чи розрізані вздовж або впоперек. В якості технічної деревини можуть виступати стовбура дерев, залишки деревини або відходи, отримані в результаті лісозаготівлі.

Варто знати, що з 2020 року будь-які види деревини в Україні продаються виключно через систему Прозорро.Продажі. Це стосується реалізації лісоматеріалів об’ємом від 1150 кубічних метрів в одному лоті. Більше про це написано тут https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/auktsioni-z-prodazhu-lisu-v-ukraini-prohodyat-na-majdanchiku-tb/. Лісові господарства, що продають більше ніж 25% від своїх запасів, повинні реалізовувати деревину за допомогою відкритої системи онлайн торгів.

Особливості публічних торгів деревиною

Головною їх ознакою є відкритість та доступність. Раніше деревина продавалася на закритих аукціонах серед «своїх». Посадові особи брали хабарі та за це навмисно скидали ціну деревини, із-за чого держава втратила багато коштів. Але зараз такі тіньові схеми реалізації українського лісу вже не працюють, так як деревина продається виключно на відкритих та прозорих онлайн торгах.

Крім цього, за ходом аукціону може спостерігати будь-яка особа, у тому числі і працівники контролюючих органів, тому у випадку наявності порушень з боку учасника торгів, його буде виключено з системи.

Для того, щоб придбати українську деревину будь-якого класу якості, достатньо пройти декілька етапів: створити особистий кабінет на одному з торгівельних майданчиків, обрати лот, сплатити гарантійний внесок та прийняти участь в торгах. Переможець матиме право придбати деревину по тій ціні, яка була встановлена на неї в кінці аукціону. Договір купівлі-продажу підписується в електронному вигляді.